Cortaflex Better Bones Pellets - Art-horse Sklep jeździecki

Cortaflex Better Bones Pellets

Preparat dla silnych i zdrowych kości.

Preparat dla silnych i zdrowych kości. Składniki preparatu zostały tak dobrane by dostarczyć potrzebne mikroelementy do budowy układu kostnego, szczególnie dla koni wypasanych na terenach niedoborowych w mikroelementy.

Opakowanie: 3,5 kg (zapas na 62 dni).


Więcej szczegółów

Przeczytaj więcej

Stan: 3 -7 dni

280,00 zł

Preparat dla silnych i zdrowych kości.

Działanie: Preparat dla silnych i zdrowych kości. Składniki preparatu zostały tak dobrane by dostarczyć potrzebne mikroelementy do budowy układu kostnego, szczególnie dla koni wypasanych na terenach niedoborowych w mikroelementy.

Aktywne składniki :

Wapń jest podstawowym mineralnym składnikiem tkanki kostnej.

Witamina D jest jednym z najważniejszych regulatorów gospodarki wapniowej. Sprzyja przyswajaniu wapnia z przewodu pokarmowego, podwyższa poziom tego pierwiastka we krwi.

Krzem ma zasadnicze znaczenie dla wzrostu kości a jego niedobór może być czynnikiem ograniczającym ich rozwój. Przy dolegliwościach kostnych stosowanie suplementów diety z krzemem organicznym przynosi doskonałe rezultaty zarówno w odniesieniu do łagodzenia bólu jak i remineralizacji kości. Krzem usprawnia aparat ruchu uaktywniając odpowiedni enzym, który zwiększa syntezę kolagenu i elastyny.

Blisko połowa magnezu znajdującego się w organizmie wchodzi w skład kości, podaż magnezu w pożywieniu umożliwia przyswajanie wapnia.

Lucerna wspomaga wchłanianie i przyswajanie węglowodanów, białka, wapnia, żelaza i innych pierwiastków śladowych.

Better Bones w połączeniu z Cortaflexem HA stanowi najlepszą ochronę dla układu kostno- stawowego koni w każdym wieku.

Ze względu na nowoczesne rolnictwo ziemia jest uboga w ważne minerały. Z tego powodu konie posiadają słabe szkielety. Better Bones został specjalnie sformułowany w celu zlikwidowania tego problemu, zawiera połączenie krzemu, fosforanu dwuwapniowego i magnezu (Mary Bromiley - sławna końska fizjoterapeuta).

Analiza:
-białko - 9,0%,
-olej/tłuszcz - 0,5%,
-włókno surowe - 13%,
-popiół - 16%,
-fosfor - 1%,
-wapń - 2%,
-krzem - 5%.

Skład: Odwodniona mączka z lucerny (Alfa Alfa), ziemia okrzemkowa, kwas krzemowy, fosforanu dwuwapniowy, węglan wapnia, tlenek magnezu, metyloceluloza, cholekalcyferol (witamina D3) 0,01 mg/kg, propionian sodu jako konserwant.

Dawkowanie:

Konie 500kg – 28 g dwa razy dziennie z paszą. Pozostałe konie adekwatnie do wagi.

Do opakowania dołączona jest miarka 28 g. 

Opakowanie: 3,5 kg (zapas na 62 dni).
Zamknij
Art-horse Sklep jeździecki, ul. Kołobrzeska 32 G 10-432 Olsztyn
Copyright (C) art-horse.eu mapa strony polityka prywatności
Realizacja Estymo